Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) avaldas 2022. aasta andmetel põhineva ülemaailmse raporti antibiootikumide kasutamise kohta. Raportist selgub, et antibiootikumide tarvitamine erineb riigiti kuni kümnekordselt.
Rinnavähi sõeluuring aitab pahaloomulise kasvaja avastada varakult, mil võimalus terveks saada ja terveks jääda on oluliselt suurem kui hilisemas staadiumis avastatud haiguse korral. Varajases ehk esimeses või teises staadiumis avastatud kasvaja puhul on viis aastat pärast diagnoosi saamist elus enam kui 90 protsenti naistest, sõeluuringu väliselt leitud rinnavähiga naiste puhul on see näitaja aga 74 protsenti.
Täiskasvanud saavad nüüd difteeria-teetanuse kaitse mugavalt apteekides Alates aprillist on täiskasvanutel laienenud võimalus end kaitsta ohtlike nakkushaiguste – difteeria ja teetanuse – vastu. Mitmetes apteekides üle Eesti on nüüd võimalik saada difteeria-teetanuse (dT) kordusvaktsiini.
Südame- ja veresoonkonnahaiguste ravimid moodustavad ravimiameti andmetel ligi kolmandiku kogu Eesti ravimikasutusest. Kuid ühe inimese jaoks efektiivne ravim või annus ei pruugi teisel anda samasugust tulemust. Alates veebruarist maksab tervisekassa uuringute eest, millega tehakse kindlaks ravimite geneetiline sobivus.