Tutvustus

Koolituskeskus on 2011. aasta kevadest tegelenud aktiivselt apteekrite täiendõppeprogrammi arendamisega, mille üheks oluliseks suunaks on ka e-õppe võimaldamine. Täiendkoolituste eesmärgiks on arendada apteekri igapäevaseid teadmisi ravimitest, näiteks nende koos- ja kõrvaltoimetest, farmakodünaamikast, farmakokineetikast, aga ka teadmisi mitteravimitest, nagu vitamiinid, mineraalained, et tõsta apteekides pakutava nõustamisteenuste kvaliteeti.

Koolitused toimuvad nii tavaloengu vormis kui ka e-loengutena. Igal aastal toimub viis tavakoolitust üle Eesti. Tavakoolitustest valmib e-loeng, mis on kättesaadav apteekritele e-õppekeskkonnas vaatamiseks. Lisaks pakume ka venekeelsele kuulajaskonnale tõlgitud e-loenguid, mis on uudne just farmaatsia valdkonnas.

Eesti Proviisorapteekide Liidu e-koolituskeskkond on hea viis, kuidas teha loengud kõigile apteekritele kättesaadavaks. E-koolituskeskkonda pääsevad vaid autentitud kasutajad aadressil: http://ekoolitus.cito.ee. Tutvuge kindlasti infoga, kuidas saada e-õppekeskkonna osalejaks registreerumise alt.

Alates 01. jaanuarist 2015 on kehtestatud Ravimiseadus § 45 alusel apteekrite täiendõppekohustus 40 akadeemilise tunni ulatuses 2 aasta jooksul.

2024 Koolituste kalender


UUED KOOLITUSED!

Avatud on UUS eestikeelne E-LOENG "Epilepsia fertiilses eas naistel ja rasedatel".

Lektor Marika Saar töötab kliinilise proviisorina Tartu Ülikooli Kliinikumis ning kliinilise farmaatsia nooremlektorina Tartu Ülikooli farmaatsia instituudis. Loengu maht on 2 akadeemilist tundi.

Loengus tutvustatakse 2022. aastal kinnitatud ravijuhendit ja sellega seotud teemasid apteekrile oluliste teemade vaatenurgast. Juttu tuleb ravimite koostoimetega seotud probleemidest epilepsiaravimite kasutamisel, nende ennetamisest ja apteekri rollist selles.



Avatud on UUS eestikeelne E-LOENG "Tubakas ja nikotiin ning loobumisest nõustamine". Lektoriteks on Tiina Kuusik- TAI vanemspetsialist, Uimastite ja sõltuvuse keskusest ning Anneli Rätsep- Peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudi peremeditsiini kaasprofessor. Koolituse maht on 3 akadeemilist tundi. Koolituse läbimise järgselt on võimalik osaleda tubakast loobumise praktilistel seminaridel 17.04 Tallinnas  või 24.04 Tartus. Praktikal osalemise eelduseks on E-õppekeskkonnas teoreetilise osa eelnev läbimine. Praktikatele registreerimine toimub aadressil https://epal.ee/sundmused


Avatud on UUS eestikeelne E-LOENG "Käsimüügiravimid:kurguvalu, levinudmd silmaprobleemid, kõrvavalu ja kõrvahügieen". Loeng on valminud kolme proviisori koostöös- Izabelle Adamson, Liisi Rammo ja Iti-Ingris Sei. Loengu viib läbi Izabelle Adamson. Koolituse maht on 4 akadeemilist tundi.

Uue venekeelse loenguna on avatud "Metaboloomikast apteekritele", kus lektoriks on Kalle Kilk (MD, PhD) Tartu Ülikooli Bio-ja siirdemeditsiini instituudist, Biokeemia osakonnast.

E-koolitused on avatud vaatamiseks e-õppekeskkonnas. Registreerimiseks kirjutada aadressil koolitus@epal.ee.

 
SULGUVAD KOOLITUSED
31. mai sulguvad koolitused:
"Kahjude vähendamise teenused Eestis" eesti keeles
"Infektsioonivastased preparaadid" eesti ja vene keeles


Palume enne seda kindlasti vaadata ära kõik koolituse videod ning materjalid ja kindlasti läbida test!

E-õppekeskonnas pakutavad e-loengud

Eestikeelsete e-loengute nimekirja leiate SIIT.
Venekeelsete e-loengute nimekirja leiate SIIT.

Kuidas saada kasutajaks?

Kui Teid pole veel Eesti Proviisorapteekide Liidu e-koolituskeskkonna andmebaasi registreeritud, siis võtke esmalt ühendust administraatoriga e-maili teel: koolitus@epal.ee, märkides ära enda nime, isikukoodi, personaalse e-maili aadressi ja ettevõtte ning apteegi nime, et saaksime Teile konto luua. E-õppe kasutajakonto loomine on tasuta. 

Isikuandmete töötlemisest loe lähemalt siit

Registreerimine

Tavakoolitustele registreerimine

Tavakoolitustele registreerimiseks on vajalik esitada järgnevad andmed: isikukood, töökoht ja tööandja nimi, isiklik e-maili aadress. Eesolevate tavakoolituste nimekirja leiab kalendri alt, kust saab ka koolitusele ise registreerida.

E-loengutele registreerimine

Kui olete leidnud endale huvipakkuvaid e-loenguid loengute lühitutvustuse alt, mida sooviksite vaadata/kuulata, siis tuleks saata sooviavaldus aadressil koolitus@epal.ee, kuhu kirjutada:

  • enda nimi;
  • huvipakkuva(te) loengu(te) nimi;
  • eesti- või venekeelne;
  • apteegi nimi;
  • ettevõtte juriidiline nimi, kellele arve esitatakse;
  • e-maili aadress, kuhu arve saadetakse.

Kontakt

Anette Sild

Koolituskeskuse projektijuht
tel.: (+372) 53088710
e-mail: koolitus@epal.ee