Tutvustus

Koolituskeskus on 2011. aasta kevadest tegelenud aktiivselt apteekrite täiendõppeprogrammi arendamisega, mille üheks oluliseks suunaks on ka e-õppe võimaldamine. Täiendkoolituste eesmärgiks on arendada apteekri igapäevaseid teadmisi ravimitest, näiteks nende koos- ja kõrvaltoimetest, farmakodünaamikast, farmakokineetikast, aga ka teadmisi mitteravimitest, nagu vitamiinid, mineraalained, et tõsta apteekides pakutava nõustamisteenuste kvaliteeti.

Koolitused toimuvad nii tavaloengu vormis kui ka e-loengutena. Igal aastal toimub viis tavakoolitust üle Eesti. Tavakoolitustest valmib e-loeng, mis on kättesaadav apteekritele e-õppekeskkonnas vaatamiseks. Lisaks pakume ka venekeelsele kuulajaskonnale tõlgitud e-loenguid, mis on uudne just farmaatsia valdkonnas.

Eesti Proviisorapteekide Liidu e-koolituskeskkond on hea viis, kuidas teha loengud kõigile apteekritele kättesaadavaks. E-koolituskeskkonda pääsevad vaid autentitud kasutajad aadressil: http://ekoolitus.cito.ee. Tutvuge kindlasti infoga, kuidas saada e-õppekeskkonna osalejaks registreerumise alt.

Alates 01. jaanuarist 2015 on kehtestatud Ravimiseadus § 45 alusel apteekrite täiendõppekohustus 40 akadeemilise tunni ulatuses 2 aasta jooksul.

2024 Koolituste kalender


UUED KOOLITUSED!

Avatud on UUS eestikeelne E-loeng "Käsimüügiravimid: Liiges- ja lihasvaevused".

Maht:  2 ak tundi

Loengus tuleb juttu:

●Enamlevinud liiges- ja lihasvaevuste tüüpidest.
●Kuidas nõustada patsienti apteegis?
●Milliseid preparaate/vahendeid apteegis leidub liiges- ja lihasvaevuste leevendamiseks?
●Natukene lähemalt mõnest toimeainest, mida käsimüügiravimid sisaldavad.
●Missuguseid looduslikke aineid leidub enamlevinumates liiges- ja lihasvaevustele suunatud toidulisanditest ja mida uuringud nende kohta on leidnud?
●Lõpetuseks - Kas üldse soovitada toidulisandeid?


Uue venekeelse loenguna on avatud "Metaboloomikast apteekritele", kus lektoriks on Kalle Kilk (MD, PhD) Tartu Ülikooli Bio-ja siirdemeditsiini instituudist, Biokeemia osakonnast.

E-koolitused on avatud vaatamiseks e-õppekeskkonnas. Registreerimiseks kirjutada aadressil koolitus@epal.ee.

E-õppekeskonnas pakutavad e-loengud

Eestikeelsete e-loengute nimekirja leiate SIIT.
Venekeelsete e-loengute nimekirja leiate SIIT.

Kuidas saada kasutajaks?

Kui Teid pole veel Eesti Proviisorapteekide Liidu e-koolituskeskkonna andmebaasi registreeritud, siis võtke esmalt ühendust administraatoriga e-maili teel: koolitus@epal.ee, märkides ära enda nime, isikukoodi, personaalse e-maili aadressi ja ettevõtte ning apteegi nime, et saaksime Teile konto luua. E-õppe kasutajakonto loomine on tasuta. 

Isikuandmete töötlemisest loe lähemalt siit

Registreerimine

Tavakoolitustele registreerimine

Tavakoolitustele registreerimiseks on vajalik esitada järgnevad andmed: isikukood, töökoht ja tööandja nimi, isiklik e-maili aadress. Eesolevate tavakoolituste nimekirja leiab kalendri alt, kust saab ka koolitusele ise registreerida.

E-loengutele registreerimine

Kui olete leidnud endale huvipakkuvaid e-loenguid loengute lühitutvustuse alt, mida sooviksite vaadata/kuulata, siis tuleks saata sooviavaldus aadressil koolitus@epal.ee, kuhu kirjutada:

  • enda nimi;
  • huvipakkuva(te) loengu(te) nimi;
  • eesti- või venekeelne;
  • apteegi nimi;
  • ettevõtte juriidiline nimi, kellele arve esitatakse;
  • e-maili aadress, kuhu arve saadetakse.

Kontakt

Anette Sild

Koolituskeskuse projektijuht
tel.: (+372) 53088710
e-mail: koolitus@epal.ee