WHO direktori Hans Kluge sõnul on olukord tõsine. Juhtumite arv on ületanud märtsikuu pandeemia ajal Euroopas raporteeritud arvud.
Kluge sõnul on koroonajuhtumite arv viimase kahe nädala jooksul pooltes Euroopa riikides kasvanud enam kui kümme protsenti. „Kuigi need numbrid peegeldavad ulatuslikumat testimist, näitavad need ka muret tekitavat haiguse edasi kandumist,“ ütles ta. Euroopas on registreeritud vähemalt 220 000 viiruse põhjustatud surma. „Paljudel juhtudel saab neid tõuse kohalikult kontrolli all hoida,“ lisas ta. „Selles mõttes loodan, et riiklikke eriolukordi saab vältida nii palju kui võimalik.“
Briti tervisesekretär ütles neljapäeval, et Põhja-Inglismaal keelatakse ligi kahel miljonil inimesel kellegagi väljastpoolt oma majapidamist kohtuda. Prantsusmaal kasvab mitmes linnas (sh Lyon, Nice) koroonaviiruse levik muret tekitava kiirusega ning avalikel kogunemistel tuleb rakendada uusi piiranguid, ütles prantsuse terviseminister neljapäeval.
Prantsusmaa juhtumite arv populatsiooni kohta on üks Euroopa kõrgemaid: 91 juhtumit 100 000 elaniku kohta võrrelduna kümne juhtumiga juulis. Prantsusmaa terviseministri Olivier Vérani sõnul on perekondlikud ja sõprade kohtumised muutunud massilisteks nakkuse levimise kohtadeks. Tšehhis on puhang üks Euroopa suurimaid: eelmisel nädalal raporteeriti ligi veerand riigi 41 000 juhtumist.
Eriolukorra vältimiseks on valitsus taas rakendanud piiranguid, sealhulgas keeldu koguneda rohkem kui kümne inimesega siseruumidesse, maski kandmise kohustuse siseruumides ning vähenenud töötunnid baaridel ja restoranidel.
Loe tervet uudist siit.