Eelmisel nädalal peeti Euroopa immuniseerimisnädalat, mille eesmärk oli tõsta teadlikkust immuniseerimise olulisuse kohta raskete haiguste ennetamisel ja haavatavamate gruppide kaitsmisel.
Enamiku vaktsiinvälditavate haiguste puhul on optimaalse kaitse saavutamiseks ja säilitamiseks vaja rohkem kui ühte vaktsiiniannust. Iga immuniseerimiskava annus on ajastatud kaitse loomiseks või säilitamiseks. Mis tahes annuse vahelejätmine või selle edasilükkamine suurendab infektsiooni ja tõsise haiguse riski, mistõttu iga doos loeb.
Nädalat vedas Euroopa Ravimiamet (EMA). Ameti ülesandeks on tagada, et Euroopa Liidus kasutatakse vaid ohutuid ja tõhusaid vaktsiine ning selleks on väga ranged reeglid. Kui vaktsiinid on kasutusele võetud, siis jälgib Euroopa Ravimiamet pidevalt nende ohutust, nii et kõik kahjulikud mõjud saaksid kiiresti avastatud, uuritud ja hallatud.Vaktsineerimise kohta saab rohkem infot Euroopa vaktsineerimise infoportaalist (EVIP). Infoportaal on kasulik ja usaldusväärne ressurss, mis on saadaval aastaringselt, et saaksite olla kursis vaktsiinide ja vaktsineerimisega Euroopas: https://vaccination-info.eu/et .
Ka Eestil on oma immuniseerimiskava, mis tagab laste ning noorukite õigeaegse vaktsineeritusega hõlmatuse. Vaktsineerimine on tasuta ja selleks hangib riik ise olulised kavas ettenähtud vaktsiinid. Oma vaktsineerimiskava kohta saab rohkem infot perearstilt, apteegist või vaktsineerimiskabinetist. Riikliku immuniseerimiskava ja selles olevad vaktsiinid leiab SIIT.