"Kes meist ei oleks kuulnud ütlust: toida külma, näljuta palavikku," meenutas Puis. Kui inimene on haige, siis sageli kaob söögiisu, sest organism on keskendunud haigusega võitlusele. Keha üritab energiat muude tegevuste, näiteks seedimise arvelt, kokku hoida.
Immuunsüsteem ja selle toimimine vajab aga samamoodi toitaineid ja energiat. "Palaviku ajal me tihti isegi vajame energiat rohkem, sest energiat kulub rohkem. Õnneks on täiskasvanud inimesel päris hea rasvavaru. Seega, kui haiguse ajal ei ole otseselt isu, ei pea toitu ka endale peale suruma," sõnas arst. Küll aga on oluline vedeliku tarvitamine, sest haiguse ja palaviku ajal on vedeliku kadu suurem.
Puisi sõnul on küll kontrollitud oletust, et nälgimine võiks kuidagi immuunsüsteemi võitlust parandada, aga suuri teadusuuringuid, mis oletuse paikapidavust kinnitavad, ei ole.
"Kui ma võtan selle jutu kokku, siis haiguse ajal ei ole vaja süüa ei rohkem ega vähem kui muidu. Küll aga tasub rohkem vedelikku tarbida, et asendada kadusid," ütles ta.
Seega on väide müüt.
Allikas: Novaator.err.ee