Sotsiaalministeeriumis alustavad uued tervishoiuvaldkonna juhid

Sotsiaalministeerium on astumas olulisi samme tervisepoliitika juhtimise tugevdamiseks. 1. oktoobrist alustavad tööd uute nimede ja ülesannete jaotusega osakonnad – tervishoiuteenuste osakond ja tervishoiu korralduse osakond – ning valdkondade eestvedajateks saavad teemapõhised poliitikajuhid.

Terviseala asekantsleri Anniki Lai sõnul on muutuste eesmärk tugevdada tervisevaldkonna juhtimist ja luua suuremat selgust. „ Riik peab muutuma tõhusamaks ja nii ka tervisevaldkond. Terviklikum juhtimine aitab tugevdada tervisevaldkonna poliitikakujunduse tulemuslikkust, muutuste edukat elluviimist ning otsuste tegemisel inimeste vajadustest lähtumist. Meie jaoks on ka väga oluline olla heaks partneriks tervisevaldkonna osapooltele, et liikuda koos ühtsete eesmärkide suunas,” selgitas asekantsler.

Uue struktuuri kohaselt on tervisevaldkonnas alates 1. oktoobrist senise ravimiosakonna ja tervisesüsteemi arendamise osakonna baasilt moodustatud tervishoiuteenuste ja tervishoiu korralduse osakonnad, kus ülesanded on mõnevõrra ümber jaotatud. Rahvatervishoiu ja vaimse tervise osakonnad jätkavad samade poliitikavaldkondade juhtimisega.

Tervishoiuteenuste osakonda kuulub esmatasandi ja spetsialiseeritud abi poliitika kujundamine ning koostöös Tervisekassa ja Terviseametiga teenuste kättesaadavuse tagamine.  

  • Esmatasandi tervishoiu poliitika juht on Laura Viidik, senine ravimiosakonna nõunik.Spetsialiseeritud abi poliitikajuht selgub lähiajal.  
  • Tervishoiuteenuste osakonda juhib Nikita Panjuškin, kes senises tervisesüsteemi arendamise osakonnas vastutas nõunikuna kiirabi, erakorralise meditsiini ning hädaolukordadeks valmisoleku tagamise eest.

Tervishoiukorralduse osakond tegeleb ravimi- ja meditsiiniseadmete, tervishoiuteenuste kvaliteedi ja tervishoiu tööjõu küsimustega. Ka tervishoiu rahastamise küsimused on edaspidi just selle osakonna eestvedamisel.

  • Ravimi- ja meditsiiniseadmete poliitikajuht on Kärt Veliste, kes on juhtinud sama valdkonda Tervisekassas.
  • Tervishoiu kvaliteedipoliitika juht on Helen Varres, kes seni töötas Ida-Tallinna Keskhaiglas kirurgiakliiniku kvaliteedispetsialistina.
  • Tervishoiu tööjõupoliitika juhi otsingud on peagi algamas.  
  • Tervishoiu rahastamise ja ravikindlustuse küsimusi koordineerib tervishoiu rahastamise poliitika ekspert Lii Pärg.  
  • ​​​​​​​Tervishoiukorralduse osakonda juhib Ebe Sarapuu, kes on seni tegelenud tervisevaldkonna õigusloomega ministeeriumi õigusosakonna juhi asetäitjana.

Rahvatervishoiu ja vaimse tervise osakonnad jätkavad seniste ülesannetega vastavalt Heli Laarmanni ja Anne Randväli juhtimisel. Teenusepõhise juhtimisega seoses on uued rollid saanud samade osakondade töötajad:  

  • Tervisekäitumise poliitikajuht on Brigitta Õunmaa, kes on praeguse rahvatervise osakonna nõunik.
  • ​​​​​​​Nakkushaiguste ennetamise poliitikajuht on Kerli Reintamm, kes on praeguse rahvatervise osakonna nõunik.
  • Keskkonnatervishoiu poliitikajuht on Aive Telling, kes on seni olnud keskkonnatervise ja kemikaaliohutuse juht.
  • ​​​​​​​Vaimse tervise poliitikajuhina jätkab Minni Timberg.

Senine e-tervise strateegiajuht Jaanika Merilo jätkab 1. oktoobrist digilahenduste poliitika juhina ehk lisaks e-tervise teemadele kuuluvad tema portfelli nüüdsest ka sotsiaalvaldkonna digilahendused.

Uusi töökohti poliitikavaldkondade juhtimise ümberkorralduste käigus juurde ei looda.  


Allikas: Sotsiaalministeerium