Euroopa tervishoiutöötajad kutsuvad üles gripi vastu vaktsineerima

Vaktsiinikoalitsioon, mis ühendab tervishoiutöötajaid üle Euroopa, kutsub 18.-22. oktoobrini toimuva gripiteadlikkuse nädala raames üles inimesi ennast vaktsineerima.

Kuigi 2020-21 gripihooaeg möödus tänu COVID-19 piirangutele kergelt, hoiatavad eksperdid, et tänu taastunud sotsiaalsele suhtlusele ning reisimisele pääseb viirus jälle liikuma. Lisaks hoiatatakse, et eelmise aasta madala haigestumise tõttu on üldpopulatsiooni immuunsus gripi vastu vähenenud, mis aitab omakorda kaasa viiruse võimalikule kiirele levikule.

Seetõttu kutsuvad Euroopa tervishoiutöötajad kõiki inimesi, aga eriti riskigruppi kuuluvaid, ennast kaitsma vaktsineerimisega. Samuti ei tohiks unustada hügieeni olulisust ning tuleks vältida ebavajalikku viibimist ülerahvastatud kohtades. Vaktsiinikoalitsiooni kutsub eelkõige tervishoiutöötajaid näitama eeskuju ning ennast esimeste hulgas gripi vastu vaktsineerima, soovitama riskigrupi inimestele vaktsineerimist ning pakkuma neile usaldusväärset ja teaduspõhist infot.

Eesti Proviisorapteekide Liit kuulub PGEU liikmete hulka. PGEU (Pharmaceutical Group of the European Union) on Euroopa Liidu Farmaatsia Grupp, mis ühendab Euroopa apteekreid 32 riigist.

Rohkem infot vaktsiinikoalitsiooni kohta leiab siit https://coalitionforvaccination.com/about/coalition-for-vaccination