Koolituse maht: 2 akadeemilist tundi
Koolituse lektor: Laine Parts
- Koostisosad ja nende mõju – Vitamiinid, mineraalid, rasvhapped, probiootikumid, taimsed ekstraktid jne.
- Biosaadavus – Erinevate vormide imendumine ja efektiivsus (nt magneesiumi erinevad ühendid).
- Koostoimed ja vastunäidustused
– Ravimite ja toidulisandite võimalikud koostoimed (nt verevedeldajate ja
K-vitamiini rikkad tooted).
Aastast 2002. on ta õppejõuna ametis Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis, kus peamised õpetatavad valdkonnad on biokeemia, toitumisõpetus, toitumisnõustamise alused, haiguspuhune toitumine ja toksikoloogia. Süvenev huvi toitumise temaatika vastu on teda viinud õpingutele Rahvatervise Akadeemiasse, kus ta läbis toitumisnõustaja ja toitumisterapeudi väljaõppe. Alates 2023, aastast omab ta toitumisnõustaja kutsekvalifikatsiooni ja on kutsetunnistusega toitumisnõustaja (tase 5).
Toitumisnõustaja töös toetub ta tõenduspõhistele allikatele ja lähtub seni omandatud teadmistest ja kogemustest. Laine Parts peab oma missiooniks aidata oma kliente jõuda arusaamiseni, et valest toitumisest tingitud probleemid on reeglina tekkinud pika aja jooksul ja tihti seotud ka elustiilist tulenevaga.
Toitumisnõustamisi tehes lähtub printsiibist, et inimese organism on tervik, milles on kõik kõigega seotud ja selleks, et saaksime oma igapäevast elu elada terve ja õnnelikuna, tuleb tervisliku ja tasakaalustatud toidu ning aktiivse, liikuva elustiili näol anda oma kehale parimad võimalused laitmatuks toimimiseks. Kui organismi toitainete tasakaal on paigast ära, siis hakkab meie keha meile sellest ernevatel viisidel märku andma, nagu näiteks peavalu, uinumisraskused, mäluprobleemid, ülemäärane söögiisu või vastupidi isu puudumine. Ja siis ongi õige aeg tulla toitumisterapeudi visiidile, et vaadata koos üle nii toitumine, kui elustiil, et seejärel teha vajalikud muudatused ning kujundada nende baasil välja tervist toetavam elustiil.
Veebiseminari maksumus on EPAL liikmetele 8 eurot ja mitteliikmetele 13 eurot. Lisandub käibemaks.