25.–29. aprillil tähistatakse kliinikumis ülemaailmset immuniseerimisnädalat

Sel nädalal tähistatakse Tartus ülemaailmselt immuniseerimisnädalat, vahendab Med24.ee.

Tartu Ülikooli Kliinikumi infektsioonikontrolli teenistuse direktor dr. Matti Maimets sõnab, et laste puhul on täiskasvanute teadlikkus üldjuhul kõrge, milline on riiklik vaktsineerimise kava ning lapsed on korrapäraste tervisekontrollide tõttu vaktsineeritud hästi. Küll aga kiputakse täiskasvanuikka jõudes vaktsiinvälditavatele haigustele vähem tähelepanu pöörama. 

„Vastavalt riiklikule immuniseerimiskavale peaksid kõik inimesed täiskasvanuikka jõudnud end kümne aasta tagant vaktsineerima difteeria ja teetanuse vaktsiiniga. Sellele lisanduvad iga-aastased sesoonsed kaitsesüstid – gripivaktsiin või puugivaktsiin ning võimalik, et ühel hetkel ka COVID-19 vaktsiin,“ sõnab dr Maimets.

Nii kutsubki Tartu Ülikooli Kliinikum linnakodanikke, aga ka töötajaid mõtlema iseenda tervisele ning vaktsineeritusele. Ette registreerimata saab vaktsineerida või infot küsida vaktsineerimise kohta kliinikumi peahoones, aga ka Kvartali ostukeskuses. Kohapeal on võimalus vaktsineerida nii gripi, COVID-19, aga ka puukentsefaliidi, leetrite, difteeria-teetanuse vaktsiiniga. 

Lähemalt saab lugeda kliinikumi kodulehelt