47 nädalal lisandus 40 laboratoorselt kinnitatud A-gripiviiruse juhtu

47. nädalal haigestus ägedatesse respiratoorsetesse nakkustesse 5461 inimest, nädalaga on haigestumine tõusnud neljandiku võrra. Kolmandik haigestunutest on lapsed. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga on haigestumine madalam.

Grippi haigestumine on nädalaga kahekordistunud. Kokku tuvastati 88 gripijuhtu, millest laboratoorselt kinnitati 40. Üle poolte juhtudest registreeritakse Tallinnas ja Harjumaal, kuid gripijuhtude arv on kasvamas ka teistes maakondades. Viiruse levik on muutunud püsivaks Harju- ja Tartumaal ning on kasvamas Pärnumaal. Gripi levik on kasvamas, kuid haigestumise intensiivsust hinnatakse siiski veel madalaks.

Sel hooajal on grippi haigestunud 248 inimest. Esialgsetel andmetel on haiglaravi vajanud 14 inimest, üks patsient on vajanud intensiivravi. Pea pooled hospitaliseeritutest on olnud üle 60-aastased. Kõik haiglaravi vajanud inimesed on olnud vaktsineerimata. Registreeritud andmete põhjal võib hinnata grippi haigestumuse intensiivsust veel madalaks, laboratoorselt kinnitatud proovide arv on hakanud kasvama.

Nakkuste peamisteks põhjustajateks on adeno- (35%) ja rinoviirused (23%). A-gripiviiruse osakaal moodustab 17,6%, paragripiviiruste osakaal püsib 11,8% juures ning SARS-CoV-2 viiruse osakaal on langenud 11,8%-ni.

COVID-19 juhtumeid lisandus nädala jooksul 4407. SARS-CoV-2 levik on laialdane, mõõdukas kasvutrend jätkub peaaegu igas vanuserühmas.

Nädala jooksul hospitaliseeriti 205 patsienti, neist 121 sümptomaatilise COVID-19ga. Esialgsetel andmetel esines üks COVID-19 nakkusega seotud surmajuhtum.

Allikas: Terviseamet.ee