Eile esitleti farmaatsia instituudis farmatseutilise tehnoloogia tõlkeõpikut

23. märtsil toimus uue erialase õpiku esitlus farmaatsia instituudis. Tegemist on maailmakuulsa õpiku "Aulton´s Pharmaceutics - The Design and Manufacture of Medicines" viienda väljaande õpikuga, mida aitasid toimetada Tartu Ülikooli farmaatsia instituudi teadlased professor Jyrki Heinämäki, professor Karin Kogermann, kaasprofessor Urve Paaver, kaasprofessor Ivo Laidmäe ja doktorant Laura Viidik.

Professor Jyrki Heinämäki ütleb, et õpik sobib nii üliõpilastele, praktiseerivatele apteekritele kui laiemale tervishoiusektorile: „Õpiku sihtrühm on proviisori- ja farmatseudiõppe üliõpilased ning farmaatsia eriala doktorandid. Peale selle sobib õpik kasutamiseks nii praktiseerivatele proviisoritele ja farmatseutidele kui ka farmaatsia-, toiduainete- ja kosmeetikatööstuse asjatundjatele. Kuna farmaatsia on interdistsiplinaarne eriala, saavad õpikust teadmisi ka muude baasteaduste ja meditsiinivaldkonna teadlased, kes oma uurimistöös keskenduvad ravimiarendusele,“

Viimane eestikeelne farmatseutilise tehnoloogia õpik anti välja 1964. aastal ehk pea 60 aastat tagasi ega olnud tänapäeval enam kasutusel.