Kliinikumis moodustati geneetika ja personaalmeditsiini kliinik

Uus geneetika ja personaalmeditsiini kliinik alustas tööd 1. aprillil ja selle tingis valdkonna juhi professor Margus Punabi sõnul meditsiinigeneetika ülikiire areng, mille tõttu on näha nii meditsiinigeneetika kui laiemalt personaalmeditsiini arengut tulevikus kasvamas.

Uue kliiniku juht dr. Sander Pajusalu lisab juurde, et geenidiagnostika vajadus on tõusnud: "Iseseisva kliiniku ehk spetsiifilise raviüksuse loomine oli vajalik, kuna geenidiagnostika vajadus on tõusnud paljudel arstlikel erialadel ning geneetilised uuringud on saamas ka teiste erialade igapäevaseks rutiiniks. Niisamuti on kliiniline geneetika muutumas aina enam diagnostikat pakkuvast erialast aktiivseid sekkumisi ja ravi võimaldavaks meditsiinivaldkonnaks", sõnab ta.

Lisaks näeb ta kliiniku töös suuremat rolli ennetustegevusel, et haigusi võimalikult vara avastada, aga ka innovatsiooni geeniteraapia suunal. „Uus suund on kindlasti geeniteraapia, mida on saanud juba ka mõned Eesti patsiendid. Ravi geneetiliste haiguste jaoks on olemas aga juba rohkem kui paarisaja päriliku haiguse puhul. Siinkohal on geneetika ja personaalmeditsiini kliinik tihedas koostöös ka Tartu Ülikooli Kliinikumi harvikhaiguste kompetentsikeskusega, kus professor Katrin Õunapi juhtimisel keskendutakse haruldaste haiguste ehk harvikhaiguste diagnoosimisele, jälgimisele ja ravile ning mille eesmärk on aidata harvikhaigusega patsiendil ja tema pereliikmeil leida parim tee tervisemuredega toimetulekuks,“ rääkis dr. Sander Pajusalu.

Uueks kliinikuks sirgumise teest saab lugeda SIIT. Põhjalikumalt saab TÜK pressiteatest infot.