EPAL kutsub üles apteekriks õppima

EPAL alustas teavituskampaaniat „Õpi apteekriks“, mille eesmärgiks on innustada noori õppima farmatseudiks või proviisoriks.

EPALi juhatuse liikme, proviisor Timo Danilovi sõnul soovitakse teavituskampaaniaga juhtida noorte tähelepanu apteekri elukutsele. „Apteekri elukutse on ja jääb. See on valdkond, mis peab vastu igale kriisile ja on seetõttu turvaline valik pidevalt muutuvas maailmas. Apteeker osutab kõige kiiremat abi esmaste tervisemurede lahendamisel ning on vaieldamatu ekspert ravimiabis. Samas ei pöörduta apteekri poole mitte ainult probleemide lahendamiseks, vaid ka tervikliku tervisenõu saamiseks,“ tõdes Danilov.

Timo Danilov nentis, et juba ammu enam ei ole apteekri ülesandeks vaid ravimite müümine. „Apteekri tööd iseloomustab innovatsioon ja vaheldusrikkus, kaasaegne keskkond, professionaalne tervisenõustamine, apteegirobotid, mitmekülgne teenuste valik ja digilahendused,“ loetles Danilov märksõnu, mis iseloomustavad tänapäevast apteeki.

Farmaatsia eriala saab Eestis õppida kahes kõrgkoolis, proviisoriks Tartu Ülikoolis ja farmatseudiks Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis.

Vaata lisaks sisseastumise infot:
https://www.ttk.ee/et/farmatseut-0
https://www.ut.ee/et/sisseastumine/bakalaureus/oppekavad/proviisor