Euroopa Komisjon, WHO ja ECDC: gripihooaeg algab Euroopas varakult          

Euroopa Komisjon, Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) ja Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskus (ECDC) tegid täna ühisavalduse, kus märkisid, et gripihooaeg algab Euroopas varakult, muret põhjustab RSV levik ning COVID-19 oht pole kuhugi kadunud.
See näitab, kui oluline on riskigruppi kuuluvatel inimestel, nagu kõigil teistelgi, end gripi ja COVID-19 vastu vaktsineerida, et end ja teisi nakkuste eest kaitsta. Kõige enam on puudutatud gripist vanemaealised, kes moodustavad peaaegu poole gripist tingitud haiglajuhtudest, teatab Med24.ee

Detsembri algul alustas Tervisekassa kampaaniat "Vaktsiiniga on kindlam", mis kutsub COVID-19 viiruse vastu vaktsineerima. Põhjuseks on rõhutada koroonaviiruse vastu vaktsineerimise tähtsust, sest haigestunuid on jätkuvalt palju ja ohustatud eelkõige eakad. Oluline on teada, et vaktsineerida võiksid kõik inimesed, kel viimasest vaktsiinisüstist või haiguse läbipõdemist on möödas rohkem kui pool aastat. 

Vaktsineerida saab end perearstikeskuste kaudu või kasutades digiregistratuuri. Vaktsineeritakse ka valitud apteekides üle Eesti, vaktsineerimist teostavate apteekide nimekiri on leitav aadressilt vaktsineeriapteegis.ee. Sealt leiab infot nii koroona- kui gripiviiruse vastu vaktsineerimist teostavate apteekide info.