Haiglajuhid: sügiseks valmistumisel on olulisim riskirühmade vaktsineerimine

Meditsiiniuudised vahendab Eesti haiglajuhtide seisukohti, kuidas planeeritakse haiglates tööd võimalikuks koroonalaineks sügisel. 

Terviseameti kriisistaabi meditsiinijuhi ja Pärnu haigla juhi Urmas Sule sõnul teeb olukorra keerulisemaks olukord, kus paralleelselt COVID-19 haigete ravile pakutakse tervishoiuteenuseid Ukraina sõjapõgenikele. Seetõttu tuleb edaspidised plaanid panna varakult paika nii, et ravi saaks pakkuda kõikidele haiglaravi vajavatele inimestele. Väga oluliseks haiglaravi sujuvuse tagamisel peab Urmas Sule riskirühmade vaktsineerimist. 

Ka Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse liige Joel Starkopf ja Regionaalhaigla juhatuse liige Peep Talving kinnitavad, et vaktsineerimine COVID-19 vastu on ülimalt oluline. Joel Starkopf sõnab: "Väga raske on ennustada, milline saab sügisel olema COVID-19 nakatumismäär, milline haiglaravi vajaduse määr ja suremus. Rõhutame, et koroonaviiruse vastase võitluse võti ei ole mitte järjest rohkemate haiglaravikohtade avamine ja personali palkamine, vaid vaktsineerimine". 

Peep Talvingu lisab, et eeldada võib uue COVID-19 laine tulekut, mistõttu on regionaalhaiglal ette valmistatud pandeemilised eskalatsiooniplaanid.