Lastele sobivas ravimvormis antibiootikumide suukaudsete suspensioonide piiratud kättesaadavus

Tänase seisuga on hulgimüügis ja apteekides saadaval Ospen 400000RÜ/5 ml suukaudne suspensioon (fenoksümetüülpenitsilliin) ja Bactrim 40 mg + 8 mg/ml siirup (sulfametoksasool + trimetoprim). Teiste lastele sobivas ravimvormis antibiootikumide varu hulgimüügis on lõppenud, kuid vähestes apteekides on veel saadaval amoksitsilliin + klavulaanhape, klaritromütsiin, asitromütsiin, tsefuroksiim, tsefadroksiil ja tsefprosiili, teatab Ravimiamet.

Ravimiamet on koostöös arstide erialaseltsiga lubanud erandkorras Eestisse tuua sama toimeaine sisalduse ja näidustusega ravimeid võõrkeelses pakendis, millel on müügiluba teistes Euroopa Liidu riikides. Hulgimüüjad otsivad selliste ravimite tarnevõimalusi, kuid üleeuroopalise tarnehäire olukorras võib ravimite saabumine võtta aega ning saabuvad kogused ei pruugi kohe tagada kõikide apteekide ja patsientide varustamise ravimiga.

Praegustel andmetel jõuab mai keskpaigas Eestisse lastele sobivas ravimvormis amoksitsilliin + klavulaanhape ning mai lõpus amoksitsilliin. Teiste antibiootikumide tarneinfo on selgitamisel.

Tableti vormis on antibiootikumid praegu saadaval. Tarneraskuse perioodil palume arstidel eelistada tablettravi nendele lastele, kes suudavad ise tabletti neelata ning kellele on tableti annus sobilik.

Anname jooksvalt infot Ravimiameti kodulehe kaudu ning tarneraskuse info muutumise korral ajakohastame seda ka ravimiregistris.

Ravimite saadavust apteekides saab vaadata veebilehtedelt www.apteegiinfo.ee ja www.raviminfo.ee. Veebilehed ei kajasta andmeid reaalajas, mistõttu soovitame ravimi kohalolus veendumiseks esmalt apteeki helistada.