Leevenevad Paxlovidi väljakirjutamise tingimused

Varem pidi uue testi tegema kas tervisekeskuses või pidi meedik teda selleks kodus külastama. Samas on ravimi saamiseks vanust nihutatud 10 aastat edasi 70nda eluaasta peale vahendavad Meditsiiniuudised

Alates aprillist saab COVID-19 ravimit Paxlovid diagnooside U07.2 ja U07.1 korral välja kirjutada riskirühma patsientidele, kellel esinevad COVID-19 sümptomid ning kellel tervishoiuteenuse osutaja juures tehtud COVID-19 antigeeni kiirtest või PCR test või kodune antigeeni kiirtest koos epidemioloogilise seosega on kinnitanud COVID-19sse haigestumist.

Riskirühma kuuluvad patsiendid, kellel esineb vähemalt üks alljärgnevatest riskiteguritest: vanus üle 70 aasta, immuunsupresseeriv haigus või -ravi, KOK või muu raske kopsuhaigus (bronhiektaasiatõbi, krooniline bronhiit, emfüseem) või vähemalt kolm terviseameti kodulehel avaldatud juhendi "Juhis tervishoiuteenuse osutajale esmatasandil (COVID-19)" Lisas 2 COVID-19 riskirühmade nimekirjas nimetatud riskirühma haigusseisundit.

Samas on jaanuari algusest ravimiregistris olevates dokumentides vanus 60ndast eluaastast.

Jaanuari alguses jagati esimesed nelisada Paxlovidi doosi haiglatele, kuu teises pooles aga muutus see kättesaadavaks ka jaeapteekides, esialgu peamiselt Tallinnas ja Tartus.