Nädalaga lisandus 292 laboratoorselt kinnitatud gripijuhtu

Eelmisel nädalal kinnitati laboratoorselt 292 gripijuhtu, kokku registreeriti 514 gripijuhtu. Grippi ja ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumine on püsinud stabiilsena väikese langustrendiga. Grippi haigestumise vähenemisest on siiski veel vara rääkida.

Eelmisel nädalal registreeriti 2817 ägedate respiratoorsete nakkuste haigusjuhtu, neist 44,7% olid kuni 14-aastased lapsed. TEHIKu andmetel oli viimase kahe nädala jooksul gripi tõttu haiglaravi vajanud 133 patsienti.

Hooaja algusest on kokku hospitaliseeritud 761 inimest. Gripi hospitaliseerimiste arv jätkab kasvamist vanemaealiste inimeste hulgas. Hospitaliseeritud patsientide keskmine vanus oli 60 a. Esialgsetel andmetel on sel viirushooajal esinenud 46 gripi kaasuva ja põhihaigusega seotud surmajuhtumit. 89,1% on olnud üle 60-aastased.

Terviseameti valimipõhise uuringu kaudu (sentinel-seire) registreeritud andmete põhjal saab COVID-19 haigestumuse intensiivsust hinnata madalaks, SARS-CoV-2 viiruste levikut laialdaseks. COVID-19 haigestumus ning hospitaliseerimiste arv on püsivas langustrendis.

Nädala jooksul lisandus 663 COVID-19 haigusjuhtu. Registreeritud haigusjuhtude üldarv on vähenenud 23,2% võrra. Haiglate edastatud andmetel hospitaliseeriti 49 patsienti nii COVID-19 põhi- kui ka kaasuva haigusega. Intensiivravi vajas üks patsient. 95% haiglaravi vajavatest inimestest on üle 60-aastased. Esialgsetel andmetel esines üks COVID-19 põhihaigusega seotud surmajuhtum.

*Hetkel ringleb Eestis üheaegselt kaks gripiviiruse tüüpi: A-gripiviirus ja B-gripiviirus. Esineb kolm erinevat alatüüpi: A-gripiviiruse alatüübid A(H1N1)pdm09 ja A(H3N2) ning B-gripiviirus alatüüp Victoria. Alatüpeeriti 43 A-gripiviirust, neist 35 olid A-gripiviiruse alatüübid A(H1N1)pdm09 ja 8 A(H3).

Allikas: Terviseamet.ee