Perearstid kutsuvad alates sellest nädalast inimesi perearstikeskustesse vaktsineerima

Perearstid annavad teada, et kutsuvad kõiki riskirühma kuuluvaid inimesi vaktsineerima COVID-19 vastu. Kuna sügisel kipub haigestunute ja hospitaliseeritute arv kasvama, siis praegu on õige hetk, et vaktsineerida haigestumise tõenäosuse vähendamiseks ning raske haigestumise vältimiseks, kirjutab Med24.ee.

Perearstide edastatud kutset inimestele minna vaktsineerima tunnustab Tervisekassa esmatasandi teenuste osakonna juhataja Külli Friedemann. Tema sõnul on esmatasandis perearst inimese jaoks partner ja hea meel on tõdeda, kuidas perearstid aitavad vaktsineerimisele kaasa kaitsmaks riskirühma kuuluvaid inimesi.

"Perearst on kõige lähem partner inimese jaoks, seega meil on hea meel, et esmatasandi tervishoiutöötajad tulevad taas vaktsineerimisele appi. Eelkõige soovime kaitsta riskirühmasid ja vaktsineerimata inimesi, kuna vaatamata suvele COVID-19 patsientide hospitaliseerimine kasvab", sõnab ta. 

Ka perearstide seltsi juhatuse liige dr. Elle-Mall Sadrak paneb inimestele südamele, et kaitsesüstimist ei tohiks edasi lükata. "Koroonaviirusesse haigestumine võib kaasa tuua pikaajalised vaevused, mis häirivad igapäevaelu veel pikalt pärast tervenemist. Samuti näitab praktiline kogemus, et riskirühmadesse kuuluvad inimesed põevad raskemalt ning mõistlik on teha kõik, et seda vältida." 

Vaktsineerimiseks tuleks ühendust võtta oma perearstikeskusega või digiregistratuuriga. Vaktsineeri.ee lehelt leiab kõik vaktsineerimispunktid üle Eesti ja info registreerimise kohta. Apteekides on samuti jätkuvalt võimalik vaktsineerida COVID-19 vastu, alustades vaktsineerimiskuuriga päris algusest või jätkades tõhustusdoosidega. Lähima apteegi leiab selleks vaktsineeriapteegis.ee lehelt.