Praegu on õige aeg ennast gripi vastu vaktsineerida

EPAL juhi Ly Rootslase sõnul on apteekidesse gripi vastu vaktsineerima oodatud kõik inimesed, sest parim kaitse grippi haigestumise vastu on end õigel ajal vaktsineerida. „Kindlasti võiksid end vaktsineerida  65-aastased  ja vanemad, kellele sellest aastast on gripi vastu vaktsineerimine tasuta. Just eakad on gripi puhul üheks riskirühmaks, sest nende kaasuvad haigused raskendavad gripi kulgu“ ütles Rootslane. Ta lisas, et apteegis on võimalik eakatel mugavalt tasuta vaktsineerida õhtustel aegadel ja nädalavahetustel. Kokku saab gripi vastu praegu vaktsineerida 32 apteegis üle Eesti, uute kohtadena on viimasel nädalal lisandunud Põlva ja Saue.

Apteekides alustati gripi vastu vaktsineerimisega oktoobris, esimesega kuuga sai vaktsiini ligi 4000 inimest.

Terviseamet soovitab ennast ja oma lähedasi gripi vastu vaktsineerida! Haigestumisrisk on sel aastal tavapärasest kõrgem kuna eelmine  hooaeg jäi  tänu inimeste vähestele sotsiaalsetele kontaktidele gripiviiruse jaoks vahele. Seetõttu on saabuval gripihooajal vaktsineerimata inimesed viiruse suhtes oluliselt vastuvõtlikumad. Sel aastal on juba kinnitatud 2 gripi juhtu ja  ägedate respiratoorsete viirusnakkuste tõttu arstide poole pöördujaid palju.

Sellel aastal vaktsineeritakse apteekides neljavalentsete süstesuspensioonidega. Lisaks on esmakordselt võimalik vaktsineerida ka ninna pihustatava gripivaktsiiniga, mis on mõeldud lastele ja noorukitele vanuses 2-18 aastat.

Apteegis viivad vaktsineerimist läbi tervishoiuteenuse osutajad, kes on läbinud vastava väljaõppe, peamiselt meditsiiniõed. Apteek annab teenuse osutamiseks kasutada oma ruumid, seadmed ja IT vahendid. Vaktsineerimiseks on vajalik eelregistreerimine, rohkem infot leiab vaktsineeriapteegis.ee lehelt.

Eesti Proviisorapteekide Liit (EPAL) on Eesti suurim apteeke ühendav organisatsioon, mille liikmeteks on 289 apteeki ja 1100 apteekrit üle Eesti.

Lisainfo: www.vaktsineeriapteegis.ee