Prantsusmaa apteekrid said õiguse vaktsineerida

Vaktsineerimise kiirendamiseks on Prantsuse valitsus andnud apteekritele õiguse vaktsineerida elanikke COVID-19 vastu. Prantsuse apteekrid asuvad aktiivselt vaktsineerima alates 15. märtsist ja lähtuvalt Prantsusmaa vaktsineerimise korraldusest, vaktsineeritakse esmajärjekorras üle 50-aastaseid riskirühma kuuluvaid täiskasvanuid.

5. märtsil avaldas Prantsusmaa tervishoiuminister määruse, mis lubab Prantsuse apteekides vaktsineerida elanikke COVID-19 vastu.

Uue määruse alusel võivad apteekrid:

-       välja kirjutada vaktsiine kõikidele täiskasvanutele, sealhulgas ka mRNA ja viirusvektoriga vaktsiine. Apteekrid ei või vaktsiine määrata rasedatele naistele, hemostaasi häirega inimestele ja inimestele, kellel on anafülaktiline reaktsioon nende vaktsiinide mõnele komponendile või kellel on esmakordsel süstimisel olnud anafülaktiline reaktsioon)

-       manustada vaktsiine kõigile täiskasvanutele, sealhulgas ka mRNA ja viirusvektoriga vaktsiine. Apteekrid ei või manustada vaktsiine inimestele, kellel on anafülaktiline reaktsioon nende vaktsiinide mis tahes komponendi suhtes või kellel on esinenud anafülaktiline reaktsioon esimese süstiga).

Apteekrid asuvad aktiivselt vaktsineerima alates 15. märtsist. Lähtuvalt Prantsusmaa vaktsineerimise korraldusest, vaktsineerivad apteekrid kuni aprilli keskpaigani ainult üle 50-aastaseid riskirühma kuuluvaid täiskasvanuid. Seejärel vaktsineeritakse kõiki üle 50-aastaseid täiskasvanuid ning alates 2021. aasta suvest asutakse vaktsineerima kõiki täiskasvanuid.