Proviisoriõppe vastu on mullusest suurem huvi

Aasta tagasi täitis Tartu Ülikool meditsiiniteaduste õppekava 180 kohast vaid 171, kuigi kandidaate oli rohkem. Proviisoriõppes sai 40 õppekohast täidetud vaid kolm. Toona toodi ühena põhjustest välja näiteks gümnaasiumilõpetajate kehvad keemiateadmised vahendab Med24.ee

Sel aastal veel sisseastumiskatsed tehtud pole, kuid kandideerimisavaldusi on meditsiiniteaduste erialadel esitatud pisut rohkem kui eelmisel aastal. Tänavu on proviisoriõppe 36 kohale 91 avaldust. Arstiteaduste eestikeelse õppe 180 kohale on esitatud üle 400 avalduse; ingliskeelses õppes on 24 kohta, millele on esitatud üle 50 avalduse. Lember ennustas, et hambaarsti residentuuri ligi 200 kohast jääb praegu hulk täitmata, sest põhiõppe lõpetas sel aastal veidi üle 140 tudengi. Augustis tuleb veel tavapärane lisakonkurss residentuuri.

"Kui silmas pidada eeskätt proviisoriõpet, siis siin on pilt oluliselt paranenud. Meil on 91 avaldust praegu 36 kohale," märkis professor Lember Vikerraadio saates Uudis+ ERR-i teatel

Lõpliku kokkuvõtte saab teha siiski alles augustis, kui katsed on tehtud ja need, kes sisse saavad, on õppima asumise kinnitanud.

Sisseastumiskatsed on sarnased varasemate aastatega. Võetakse arvesse eesti keele riigieksami tulemust. Ülikool ise korraldab kombineeritud keemia- ja füüsikaeksami, proviisorite puhul vaid keemiaeksami. Sellele järgnevad vestlused.

"Sisseastumisintervjuude osakaalu oleme sel aastal suurendanud," täpsustas Lember. Kui eelmisel aastal moodustas intervjuu kuni 10 protsenti katse tulemusest, siis nüüd kuni 20 protsenti.