Ravimiameti 2023. aasta apteegi- ja ravimistatistika

Ravimiameti koostatud apteegi- ja ravimistatistika põhinevad aruannetel, mida esitavad vastavalt apteegid ja hulgimüüjad. Lisaks sellele, et igal kevadel avaldatakse ülevaade möödunud aasta statistikast Ravimiameti kodulehel, lisatakse kogutud andmed ka Tervise Arengu Instituudi (TAI) tervisestatistika ja -uuringute andmebaasi.

„Ravimiameti statistikabürool on hea koostöö paljude Eesti- ja välismaiste asutustega, kellega andmeid järjepidevalt jagame. Meie apteegi- ja ravimistatistika, kui olulised näidikud Eesti rahva tervise kirjeldamisel, kuuluvad TAI tervisestatistika ja -uuringute andmebaasi juba aastast 2011,“ rääkis statistikabüroo spetsialist Janne Sepp.

TAI tervisestatistika ja -uuringute andmebaas Eesti suurim tervisega seotud avalik statistika kogu, mis koondab nii regulaarse tervisestatistika (sünnid, surmad, haigestumus, tervishoiutöötajad, nende palgad jne) kui tervisealaste uuringute info koos metoodika lühikirjeldustega.

Ravimiameti kogutud ja analüüsitud andmete põhjal leiab andmebaasist infot näiteks apteekide ning sealsete töötajate arvu, apteekide käibe ja ravimite kasutamise kohta.

Andmebaasiga saab lähemalt tutvuda SIIN.

Allikas: Ravimiamet