Sel nädalal tähistatakse rahvusvahelist emakakaelavähi ennetusnädalat

Ennetusnädala raames kutsutakse Lääne-Tallinna Keskhaigla naistekliinikusse naisi sõeluuringusse, kirjutab Postimees Tervis.

Oodatud on nii ravikindlustatud kui ravikindlustamata naised vanuses 30-65 aastat, kelle sünniaasta on 1957, 1962, 1967, 1972, 1977, 1982, 1987 ja 1992.
Tegemist on tasuta uuringuga ja mõeldud emakakaelavähi varajaseks avastamiseks. Kuna tegemist on raskesti avastatava haigusega, millel üldjuhul puuduvad sümptomid, siis sõeluuringus osalemine annab võimaluse
vähieelseid seisundeid ja emakakaela rakumuutusi avastada. Kuni 31. jaanuarini saavad sõeluuringus osaleda ka need naised, kelle sünniaasta oli kutsutud aasta varem uuringusse, kuid kes mingil põhjusel eelmisel aastal ei saanud anda testi.

Samuti on emakakaelavähi sõeluuringul osalemine võimalik nüüd ka esmatasandi tervisekeskustes. Uuringule registreerimiseks palume helistada Teile sobivasse tervishoiuasutusse. Kontaktid leiab kutselt või Eesti Haigekassa kodulehelt.

Emakakaelavähk on vähivorm, mis saab enamasti alguse nakatumisest inimese papilloomiviiruse suure riskiga tüvega. Vähi tekkeriski saab vähendada nii HPV-vastase vaktsineerimisega kui ka sõeluuringus osalemisega. Emakakaelavähki haigestumine Eestis on Euroopa riikidest üks kõrgemaid.