Sellest nädalast algab vaktsineerimine veel viies apteegis

Eesti Proviisorapteekide Liidu juhi Ly Rootslase sõnul tegeletakse hetkel aktiivselt teenuse laiendamisega. "Täna saame julgelt öelda, et apteekides vaktsineerimise teenus oli oodatud – selleks nädalaks on kõik ajad broneeritud. Inimesed on rahul, et saavad oma igapäevatoimetuste kõrval apteegis vaktsineerida, tööpäeva õhtud ja nädalavahetused sobivad selleks hästi" ütles Rootslane.

Kokku saab sel nädalal vaktsineerida 7 maakonnas, 8 linnas, järgmisel nädalal lisandub apteeke veel. Apteekides viivad vaktsineerimist läbi tervishoiuteenuse osutajad, kes on läbinud vastava väljaõppe, peamiselt meditsiiniõed. Apteegid annavad teenuse osutamiseks kasutada oma ruumid, seadmed ja IT vahendid. Vaktsineerimiseks on vajalik eelregistreerimine, rohkem infot leiab vaktsineeriapteegis.ee.

COVID-19 vastu vaktsineerimine on 2021. aastal tasuta kõigile Eestis elavatele inimestele ja ka neile, kellel pole tervisekindlustust. Vaktsineerimine on avatud kõigile inimestele, kes on vähemalt 12-aastased. Apteekides vaktsineerivad tervishoiuteenuse osutajad kasutavad peamiselt Comirnaty vaktsiini (BioNTech – Pfizer).

Eesti Proviisorapteekide Liit (EPAL) on Eesti suurim apteeke ühendav organisatsioon, mille liikmeteks on 287 apteeki ja 1100 apteekrit üle Eesti.

Lisainfo apteegis vaktsineerimise kohta: https://www.vaktsineeriapteegis.ee/koroonaviirus