TAI kutsub kaardistama puuke kaardile, et jagada infot puugileviku kohta Eestis

Tervise Areng Instituudil kutsub üles märkima üles leitud puugid Eesti kaardile puugiinfo.ee lehel. Nii saavad kõik aidata teadlasi avastada puugiohtlikud piirkonnad, et saada infot puukide levimuse osas, elupaiga eelistuste ning arvukuse muutuse kohta. 

Puugihooaeg on alanud ja sellega seoses asunud aktiivselt tegutsema puugid. Leitud puuke saab märkida juba nüüd kaardirakendusele, et hoitada teisi Eesti inimesi puukide leviku osas. Kaardile tuleks puugid märkida nii enda kui lemmiklooma pealt leituna ning ükshaaval. 

Puukide märkimisega kaardile saame hoiatada teisi, et olla tähelepanelikumad puukide avastamise osas. Kuna puugid levitavad hammustuse teel haigusi, tuleks vaadata üle põhilised strateegiad, kuidas end kaitsta haigustesse nakatumist. Põhilisteks viisideks ennetuseks on puugirohkete piirkondade vältimine, pidev enese vaatluse teel läbiviidav kontroll või puugitõrjevahendite kasutamine. 

Lisaks soovitab Terviseamet puukentsefaliidi korduvvaktsineerimist iga kolme, kuid kindlasti iga viie aasta järel. Puukentsefaliidi vastu saavad nii täiskasvanud kui ka lapsed end lasta apteekides, vaktsineerida perearsti juures, vaktsineerimise teenust pakkuvates ambulatoorsetes keskustes ja erapraksistes.