Täna tähistatakse rahvusvahelist diabeedipäeva

2022. aastal keskendub kampaania vajadusele tagada tervishoiutöötajatele ja diabeedihaigetele parem juurdepääs kvaliteetsele diabeedialasele koolitusele, et tõsta terviseharitust. Iga kümnes täiskasvanu maailmas elab praegu diabeedi diagnoosiga, hinnanguliselt on haigestunud diabeeti kokku 537 miljonit inimest. Peaaegu pooled neist ei tea, et neil võib olla diabeet. See lisab aga tervishoiusüsteemidele täiendava koormuse.

Tervishoiutöötajad peavad teadma, kuidas diabeeti varakult avastada ja diagnoosida, et paremini kasutada ära piiratud aega, mis neil on, et pakkuda diabeetikutele parimat võimalikku nõu ja abi. Enam kui 95% oma ajast hoolitsevad diabeediga inimesed enda eest ise. Neil on vaja juurdepääsu pidevale enesetäiendusele, et mõista oma seisundit ning kanda enda eest igapäevaselt hoolt, mis on oluline tervena püsimiseks ja tüsistuste vältimiseks. 

Rahvusvaheline Diabeedi Föderatsioon (IDF) on pühendunud kõigi diabeedi all kannatavate inimestele õppimisvõimaluste hõlbustamisele. Platvorm „Understanding Diabetes“ pakub tasuta veebipõhiseid ja interaktiivseid kursusi, mis aitavad diabeeti põdevatel inimestel ning nende hooldajatel oma seisundit mõista ja hallata. IDF School of Diabetes pakub valikut tasuta ja tasulisi veebikursusi, mis aitavad tervishoiutöötajatel olla kursis diabeedi juhtimise ning ravi erinevate aspektidega. Terviseharitus ja teadlikkus oma haigusest võib aidata peatada diabeedi levikut tulevikus.

Loe rohkem diabeedi päeva kohta ametlikult kodulehelt