Vaktsineerimine neljanda koroonavaktsiini doosiga avatakse kõigile soovijatele

Varasemalt on immunoprofülaktika ekspertkomisjon andnud soovituse, et neljanda tõhustustoosi võiks teha suve lõpus riskirühma kuuluvad inimesed ja eakad. Terviseameti kommunikatsioonijuht sõnas Delfile, et tegelikult ühelegi soovijale neljanda doosi ees kätt ette ei panda. See tähendab, et kui keegi avaldab oma perearstile soovi järgmist tõhustusdoosi saada, peaks see olema võimalik.

Lisaks tasub teada: 

  • Ühtlasi on võimalus minna ka neljandat doosi saama oma valitud vaktsineerimiskabinetti.
  • Praegu digiregistratuuris aja broneerimine veel avatud ei ole. Aega broneerides lubab süsteem neljanda doosi aega täpselt aasta pärast kolmanda doosi tegemist.
  • Täna, 14. juulil läheb töösse arendus, mis selle vea parandab, ning alates esmaspäevast lubab süsteem broneerida aega kuus kuud pärast kolmanda doosi saamist.

Digiregistratuur ei arvesta aga läbipõdemist. See tähendab, et on võimalus saada neljas vaktsiinidoos isegi siis, kui viimasest läbipõdemisest on möödas vähem kui kuus kuud. Siiski kehtib soovitus teha neljas doos kuus kuud pärast kolmandat doosi või kuus kuud pärast läbipõdemist.

Terviseameti juht Birgit Lao rääkis, et soovitus on ajastada vaktsiinidoos selliselt, et sellest oleks kõige rohkem kasu. See tähendab, et tugevaim kaitse oleks saavutatud sügistalvise viirushooaja alguseks, seega võiks neljas doos olla tehtud augusti lõpuks või septembri alguseks.